زمان ثبت : جمعه 6 تیر‌ماه سال 1382 در ساعت 03:58 ق.ظ
نویسنده : مهرانا
عنوان : راز ماندگاری عشق

گفت: راز ماند گاری عشق توی نرسید ن و ناکامیه. لیلی ومجنون , شیرین و فرهاد, ویس و رامین , وامق و عذ را و....... اینا رازهای ماندگاری عشقند......

گفتم: راز ماند گاری عشق توی رسید ن و کامیابیه. پدربزرگ تو, پدر من, پسرک تو, دخترک من و میلیاردها آدم سیاه و سفید و زرد وسرخ... اینا راز ماند گاری عشقند.

گفت: اما خودمونیما خودشونم دیر به فکر افتادن ها...

گفتم: چطور؟

گفت: واسه اینکه لیلی قیس و عشقش رو به خودش دیر باور کرد. قیس هم میتونست قبل از مجنون شدن بره خواستگاری لیلی . از کجا معلوم ؟ شاید پدر لیلی با این وصلت موافقت می کرد.

گفتم: اول اینکه لیلی توی جامعه سال 80هجری دختری کم سن وسال بود و توی اوج اختلاف نظرهای دیرین قبیله ای از خود ش اختیاری نداشت.از این گذشته قیس قبل و بعد مجنون شد نش صد دفعه رفت خواستگاری لیلی ولی اختلاف های قبیله ای........

گفت: ولی در مجموع قیس این جوون احساساتی عاشق پیشه واقعی توی عشق ثابت قدم تر از لیلی بود...

گفتم: خواهش می کنم راجع به عاشق جماعت شتابزده قضاوت نکن یادت نره که تو اون سالها  (مثل این روزها) کسی لیلی جماعت رو به بازی نمی گرفت. با این حال لیلی به رغم ازدواج تحمیلیش با ابن سلام وقتی از ستمی که به مجنون رفته بود دلشکسته شد و دق کرد پاک و پاکدامن از دنیا رفت . پس دو عاشق روحانی که با پاکی و بدون هوی وهوس به سوی خالق خودشون رفتن هر دو توی عشق ثابت قدم بودن.

به نظر شما راز ماند گاری عشق تو چه چیزیه؟

یه نکته دیگه هم لازمه بگم : شرمنده که اسم شاعر شعر نفرین رو ننوشتم این شعر از شعرهای رحیم معینی کرمانشاهی بود.