زمان ثبت : شنبه 16 خرداد‌ماه سال 1383 در ساعت 09:43 ق.ظ
نویسنده : مهرانا
عنوان : دست کم لبخند بزنید...

 

خنده شاد و از ته دل داروی سلامتیه . پژوهشگرای آلمانی به طور قطع ثابت کردند خندیدن به استراحت تموم بدن ، آرامش قلب که در اثر اضطراب به طپش می افته و پایین آوردن فشار خون کمک میکنه. خنده همچنین با تحریک ترشح شیره گوارشی اشتها رو زیاد می کنه و در تقویت سیستم ایمنی بدن نقش مهمی بازی میکنه. محققها که برای اولین بار اثرات مفید خنده رو به اثبات رسوندن معتقدند حتی لبخند و یا خنده با صدای آروم هم به تقویت قوای ذهنی ، ایجاد خلاقیت و کارایی فرد افزوده میکنه. این تحقیقات خنده رو بهترین داروی مقابله با استرسهای روزانه دونسته . پس دست کم یه لبخند بزنید.

راستی یه موضوع حیاتی پیش اومده . کسی فیلم میراث شوم رو سراغ نداره؟ حتما لازمش دارم . موضوع مرگ و زندگی در میونه.زمان ثبت : چهارشنبه 6 خرداد‌ماه سال 1383 در ساعت 01:58 ق.ظ
نویسنده : مهرانا
عنوان : تب عشق ...


 

 

پژوهشگرهای ایتالیایی میگن: عاشق شدن در حقیقت ابتلا به نوعی بیماری عقلیست!

خانم " دوناتلاپارازیتی " از متخصصهای دانشگاه " پیزا " با مطالعه روی 20 نفر از دانشجوهاش که به شدت درگیر عشق آتشین بودند متوجه شد خصوصیات رفتاری و تغییرات شیمیایی توی مغز این افراد درست مثل بیمارهای روانی مبتلا به اختلال " وسواسی_جبری " هستش.

افراد مبتلا به اختلال وسواسی_جبری از یه حس غیر قابل کنترل که اونها رو وادار به انجام و یا تکرار یه عمل منفرد میکنه, رنج میبرند. مثلا بدون اینکه متوجه باشند روزی چند ده مرتبه دستهاشون رو می شورند یا به دفعات به صورت افراطی, به اجاق گاز سرکشی می کنند تا از خاموش شدنش مطمئن بشند. پارازیتی معتقده که افراد درگیر عشق هم ناخواسته از همچین حس غیر قابل کنترلی توی رفتارشون پیروی میکنند.

اون با اشاره به این نکته که یکی از مواد شیمیایی مغزی (واسطه عصبی ) به اسم " سروتونین "مسول کنترل خلق توی آدمی هستش و طی اختلال وسواسی_جبری هم به شدت پایین میآد , طی آزمایشهای خودش نشون داد که میزان این ماده (سروتونین) توی مغز دانشجوهای عاشقش هم پایینه و درست بعد از یکسال و فروکش کردن تب عشق توی این افراد , دوباره میزان سروتونین به حد طبیعی بر می گرده.

والله من خودم به شخصه هنوز به این بیماری مبتلا نشدم و جزئیاتش رو نمیدونم . و اینم بگم به خدا بی معرفت نیستم اگه میبینین سر نمیزنم و دیر مینویسم واسه اینه که یه گرفتاری کوچیک واسم پیش اومده که مقدار زیادی از وقتم رو گرفته وگرنه من بی معرفت نیستم به خدا . امیدوارم به بزرگی خودتون ببخشید . راستی شما واکسن تب عشق رو سراغ ندارین؟